Renginiai

Mūsų mokiniai garsina Šaltinio mokyklos vardą!

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos mokiniai gausiai dalyvavo respublikiniuose lietuvių ir užsienio kalbų žinių pasitikrinimo konkursuose. 

Daugiausiai dėmesio sulaukė “Kalbų kengūros” konkursas, kuriame dalyvavo 4-10 klasių mokiniai (9 vokiečių k., 5 rusų k., 57 lietuvių k. ir 35 anglų k.). Džiugu, kad šiame konkurse turime net 13 mokinių, kurie laimėjo Kengūros konkurso diplomus. Sveikiname Auksinės Kengūros diplomo laimėtojus: Juozą Bytautą (vokiečių k.), Domantą Juzikį (anglų k.) ir Nojų Matelį (anglų k.). Sidabrinės Kengūros diplomus laimėjo Gabrielius Dieninis (lietuvių k.) ir Neda Dukauskaitė (vokiečių k.). Oranžinės Kengūros diplomais džiaugiasi Emilė Barakauskaitė (vokiečių k.), Silvija Smaidrytė (vokiečių k.), Meida Reklaitytė (lietuvių k.), Nikolė Jocytė (lietuvių k.) ir Ignas Valiukas (anglų k.). Kitiems dalyviams bus įteikti padėkos raštai už dalyvavimą konkurse. 

Užsienio kalbų vertimų ir iliustracijų projektas „Tavo žvilgsnis" skaičiuoja jau vienuoliktus metus. Jį organizuoja Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondas. Konkurso šūkis: „Palaikydamas bei plėsdamas iniciatyvą – Pasaulis taps atviras, jeigu mokėsime bendrauti!“. Šio konkurso dalyviai taip pat pradžiugino pasiektais rezultatais. Sveikiname vertimo iš anglų kalbos nugalėtojus: Gabiją Sirtautaitę, Justą Zybartą, Klaudiją Bertulytę, Medą Bertašiutę, Salomėją Dambrauskaitę ir Vilių Šablauską. Juozas Bytautas - vertimo iš vokiečių kalbos nugalėtojas. 

Pavasario pradžioje startavo naujas respublikinis internetinis edukacinis anglų kalbos konkursas 
„Olympis 2014“ 1-12 klasių mokiniams. Šaltiniečiai aktyviai dalyvavo ir šiame konkurse, kuriame mokiniai galėjo įsivertinti savo žinias net 9 mokomuosiuose dalykuose (lietuvių k., matematika, anglų k., fizika, informacinės technologijos, chemija, biologija, geografija, istorija). Konkursų „Olympis 2014“ pagrindinis tikslas yra sudominti mokinius dėstomu dalyku. Tai nėra olimpiada, konkurse yra įvairaus sudėtingumo užduočių, todėl gali dalyvauti visi mokiniai be išimties. Internetu užduotis sprendė 43 mokiniai, iš kurių 7 bus apdovanoti I, II arba III laipsnio diplomais. Tai Rūta Misevičiūtė (5 kl., I vieta), Ugnius Chmieliauskis (6 kl., II vieta), Miglė Skamarakaitė (5 kl., II vieta), Miglė Skudžinskaitė (5 kl., II vieta), Aidas Bežėnas (6 kl., III vieta), Martyna Masiulytė (6 kl., III vieta) ir Jurgita Žeižytė (8 kl., III vieta). 

Džiaugiamės mūsų mokyklos mokinių aktyvumu ir pasiektais rezultatais dalyvaujant respublikiniuose konkursuose. 

Albina Abromavičienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė
Ankstesnės naujienos


Lietuvoje ir daugelyje kitų pasaulio valstybių kasmet minima Tarptautinė triukšmo supratimo diena, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo poveikio sukeliamas neigiamas pasekmes gyventojų sveikatai. 2014 m. balandžio 30 d. Tarptautinė triukšmo supratimo diena buvo minima devynioliktą kartą, o mūsų mokykloje – pirmą kartą. 

Antradienį (balandžio 29 d.) mūsų mokyklos bibliotekoje svečiavosi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vedėja J. Gudeikytė. Ji 3-4 klasių atstovams papasakojo apie Brolių Grimų gyvenimą ir jų kūrybą. Po šios mažos paskaitėlės visiems buvo išdalinti knygų skirtukai ir lankstinukai. Buvo išties smagu!
4a klasės mokinė M. Bertašiutė

Praėjusį penktadienį (balandžio 25 d.) Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko Šaltinio vardą turinčių Lietuvos mokyklų 8 klasių moksleivių konkursas, skatinantis įvairiapusį domėjimąsi pasaulio gamta, menais, istorija, literatūra ir asmenybėmis.

Balandžio 25 dieną pradinių klasių mokiniai su pasididžiavimu tarė: „Aš – pradinukas“. Visą dieną mokiniai vykdė įvairias veiklas. 

Raseinių jaunieji tenisininkai balandžio 14 dieną lankėsi Radviliškyje, kur išbandė jėgas su šio miesto bendraamžiais. Šio draugiško turnyro idėja buvo pakviesti pirmamečius žaidėjus. Tai pirmieji šių žaidėjų startai, kurie parodo kiekvieno individualią techniką, silpnąsias ir stipriąsias puses.