Ugdymas karjerai

Karjeros diena mokykloje

Gegužės 6 d. mokykloje vyko Karjeros ugdymo diena – nepamokinės veiklos diena 5-8, 10 kl. mokiniams:
1.    Klasių vadovai kartu su mokiniais pildė individualius ugdymo karjerai planus, atliko karjeros tinkamumo testus;
2.    Vyko užsiėmimai pagal suplanuotas klasių individualias veiklas;
3.    Refleksija - vaizdinės medžiagos rengimas ir eksponavimas.

Ši nepamokinės veiklos diena pateisino mokinių interesus ir lūkesčius. Klasių veiklos buvo labai įvairios, dinamiškos ir nenuobodžios. Vienos klasės dalyvavo išvykose, kurių metu susipažino su įvairių profesijų atstovais, kitos vykdė įdomias veiklas mokyklos erdvėse. Refleksijoje – vaizdinėje medžiagoje atsispindėjo visos klasių vykdytos veiklos. 

Kokias veiklas ir kur vykdė? Tai trumpos klasės vadovų anotacijos apie vykusią Karjeros dieną: 
5b kl. lankėsi Raseinių komisariate, kuriame pasitiko Giedrė Deveikienė ir pravedė pažintinę ekskursiją migracijos patalpose, ginklų saugykloje, areštinėje, budėtojų patalpose. Baigiantis ekskursijai atsakė į penktokų pateiktus klausimus. Mokiniai liko labai patenkinti išvyka.

5c ir 5d klasės pasikvietė Policijos komisariato tyrėją Almą Elijošienę. Mokiniai išgirdo apie policijos darbą, galėjo apžiūrėti iš arti policijos lazdą, antrankius, atšvaitus, policijos pažymėjimą. Vaikai aktyviai uždavinėjo tyrėjai klausimus. 

6a klasės mokiniai vyko į Raseinių krašto muziejų, kur susipažino su muziejininko profesija, amatais, dalyvavo edukacinėje pamokėlėje.

6B kl. lankėsi Neįgaliųjų centre. Juos sutiko ir lydėjo Irena Perminienė. Vaikai turėjo galimybę pamatyti kaip gyvena, kuo užsiima neįgalus žmogus. Mokiniai gavo pirmuosius patarimus kaip suteikti pagalbą žmogui su negalia. Vaikai sužavėti pašnekesiais su Irena. Buvo pasėta gerumo ir noro padėti kitokiam sėkla.
 
Visos 7-os klasės dalyvavo konkurse „Linksmai ir išradingai“, kuriame kiekviena klasė pristatė savo namų darbą - pasirinktą profesiją. 7D klasė pademonstravo poliklinikos darbą - atskleistos registratorės, med. seselės, traumatologo, šeimos gydytojo kasdienybė. Vėliau visos klasės galėjo įsijausti į sportininko, kirpėjo, stilisto, muzikos žinovo, aktoriaus, mimo ir kt. profesijas. Nors tai buvo konkursas, laimėjo visi linksmi ir išradingi. Jų laukė saldūs prizai. Vaikai buvo labai patenkinti įvykusiu renginiu, nori kitais metais būtinai jį pakartoti, tik su daug daugiau užduočių, nes renginyje laikas prabėgo nepastebimai...

Dauguma mokinių ir klasių vadovų liko patenkinti organizuota Karjeros diena. Kaip ir kiekvienam renginiui reikėjo pasiruošti, bet svarbu, kad tas pasiruošimas ir įdėtas darbas paliko gerų emocijų ir naudos  galbūt tolimesniuose gyvenimo labirintuose. Žinoma, viskas priklauso nuo požiūrio: kam man to reikia, ar iš viso to reikia, kas iš to? 

Ugdymo karjerai koordinatorius Ž. Kapočius
Ankstesnės naujienos


Kovo 17 d. dešimtokai susitiko su Kauno Karaliaus  Mindaugo profesinio mokymo centro ugdymo karjerai koordinatoriumi Ignu Juškevičiumi.

Būsimą profesiją paprastai išsirenkame jau mokykloje. Kaip teisingai pasirinkti, kaip sužinoti, ar ji būtent tau tinkama, ar baigęs mokymąsi ar studijas, gausi darbą? Rasti atsakymus į visus jautrius klausimus dėl profesijos pasirinkimo jaunuoliams padeda mokyklose dirbantys profesijos konsultantai, psichologai, mokytojai. 

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.